MemoryCraft

MemoryCraft – це збірка матеріалів для проведення тематичних занять з дітьми, до різних пам’ятних дат – і громадянських свят, і днів пам’яті. Розроблена ГО «Валентність. Переосмислення» за підтримки ALIGHT

Тематичні заняття

Перелік обраних дат не є ні вичерпним, ні обов’язковим. Кожний вчитель може обирати ті заняття, які вважає доцільним провести з тією чи іншою групою дітей. 

Ідея і аудиторія

Поєднання знайомства з історією того чи іншого явища, та створення паперової моделі є родзинкою цього проєкту. Таке задіяння кількох каналів сприйняття – аудіального, візуального і тактильного, дозволяє більш повно залучити увагу дітей і підлітків. А емоційне залучення в свою чергу дозволяє не лише глибше усвідомити, а й краще запам’ятати почуте.

Матеріал можуть згодитися тим, хто очно працює з групами дітей і підлітків:

  • бібліотекарям
  • організаторам дитячих таборів та майстерок
  • волонтерам, які займаються з дітьми на звільнених територіях чи внутрішньопереміщеними особами
  • кураторам дитячих центрів за кордоном, які прагнуть підживлювати зв’язок з Україною
  • батькам, які шукають ідей для приємного і корисного дозвілля з дітьми, та дбають про плекання у дітей активної життєвої позиції
  • вчителям усіх типів шкіл

Заняття розраховані переважно на дітей середнього шкільного віку – 10-13 років. Це вік, коли діти вже достатньо дорослі, щоб сприйняти інформацію більш глибоко і майструвати моделі без допомоги дорослого. І водночас найбільше потребують закладання основ для вибудови власного світогляду і громадянської позиції. Передпідлітковий і ранній підлітковий вік ще не супроводжується яскравою сепарацією від дорослих, проте потребує ускладнення картини світу і поживи для роздумів. Тож, цей проєкт передбачає не лише задоволення когнітивних і громадянських потреб дітей і підлітків, а й психологічних. За бажання, заняття можна адаптувати для дітей молодшого віку, подбавши про асистування у виготовленні складанки. Для дорослих вікових обмежень немає :)

Окрім того, завдяки тому, що майстрування включає дрібну моторику, це розслабляє тіло, зменшує тривожність і вплив стресу, дозволяє проявити творчість. Тому до всього іншого, може бути компенсуючою практикою в умовах поширеного онлайн-навчання.  

З точки зору виховання громадянської позиції – такі заняття створюють асоціативний ланцюжок, що патріотизм, дослідження власної історії і культури, пов’язані з дією, певною активністю, а не лише пасивним прослуховуванням.

Самі складанки є доволі лаконічними і можуть бути виготовлені впродовж однієї академічної години. 

Команда проєкту

Долучитися

📩 Завантажуйте матеріали для занять. Складанки друкуйте на папері щільністю 170-200 г/м². 

🔗 Поширюйте інформацію про цей проєкт, світлини та дописи про ваш досвід використання матеріалів, використовуючи посилання на

  • нашу facebook-сторінку Валентність
  • сторінку грантодавця Alight
  • використовуйте теги #Валентність, #MemoryCraft

👇 Підписуйтесь на розсилку Валентності, щоб бути в курсі нашої діяльності

🧡 Усі матеріали проєкту є у відкритому доступі, але якщо ви маєте бажання подякувати за них і в такий спосіб посприяти втіленню наступних проєктів, можете підтримати нас на:

Немає коментарів:

Дописати коментар